Pigmenty Kameleon 10g

10,20 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Kolor

Pigmenty typu Kameleon są to dodatki najwyższej jakości, stosowane przez profesjonalistów do uzyskania efektu interferencji (efekt podobny do prawdziwej perły) czyli zmieniających się odcieni kolorów w zależności od kąta widzenia. Pigmenty Kameleon produkuje się na bazie płytek miki. Dzięki temu są niepalne, odporne chemicznie, światło trwałe, odporne na zmiany temperatur, nietoksyczne.

Pigmenty Kameleon znajdują zastosowanie w poligrafii przy druku i lakierowaniu, w przemyśle samochodowym przy jednowarstwowym lakierowaniu karoserii z efektem zbliżonym do prawdziwej perły, w przemyśle meblarskim, ceramicznym i dekoracyjnym.

Pigment Kameleon 10g znakomicie nadaje się do barwienia żywic wykorzystanych do cienkich warstw, czyli tzw. laminatów.

Pigmenty można stosować do różnych żywic, lakierów, silikonów, mas plastycznych, itp.
Pigmenty są w opakowaniach po 10g, co wystarczy na zabarwienie 1 kg żywicy
Intensywność koloru zależy od ilości Pigmentu w żywicy
Pigmenty Kameleon mogą być stosowane jako dodatek do innych kolorów.
Sposoby zastosowania:

Pigment Kameleon może być zastosowany jako dodatek do żywicy transparentnej. Uzyskuje się w ten sposób w żywicy dodatkowy efekt zmiany barwy żywicy z transparentnej na kolor pigmentu w zależności od kąta patrzenia. UWAGA! zbyt duża ilość pigmentu w żywicy zabarwi żywicę na kolor mleczny.
Pigment Kameleon może mieć zastosowanie jako dodatek do podobnego koloru jakim jest zabarwiona żywica np. odcienie niebieskiego - Pigment Kameleon NIEBIESKI. Odcienie czerwonego, brązowego - Pigment Kameleon CZERWONY itp.
Pigment Kameleon zaleca się stosować przy cienkich warstwach żywicy. Jest to bardzo istotne ze względu na właściwość tego rodzaju pigmentu. Jego ziarna są tak zbudowane, że układają się w pionie dając w ten sposób efekt interferencji ale pozostawione przez dłuższy czas potrafią opaść na dno. Zaleca się je stosować do żywic, które mają szybszy czas zastygania czyli żywic do laminowania.

18 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło